Nerwica, nerwicowe bóle głowy, brzucha, pleców, w klatce piersiowej, żoładka, serca, błędne koło, napięcie mięśni

Nerwica forum.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-08-07 11:25:28

wersal

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 76
Punktów :   

Poznawczo-behawioralna dla obsesyjno-kompulsywnych

Poznawczo-behawioralna dla obsesyjno-kompulsywnych (OCD) obejmuje dwa składniki:

    Zapobieganie ekspozycji i odpowiedź wymaga powtarzającego się narażenia na źródła swojej obsesji. Następnie zostaniesz poproszony o powstrzymanie się od kompulsywnego zachowania chcesz zwykle wykonywać, aby zmniejszyć lęk. Na przykład, jeśli jesteś nałogowym podkładki ręcznie, możesz zostać poproszony, aby dotknąć klamki w publicznej toalecie, a następnie należy zapobiegać praniu. Jak można siedzieć z lęku, chęć umyć ręce stopniowo zaczynają się odejść na własną rękę. W ten sposób dowiesz się, że nie trzeba rytuał, aby pozbyć się lęku, że masz kontrolę nad swoim obsesyjnych myśli i zachowań kompulsywnych.
    Terapia poznawcza koncentruje się na katastroficznych myśli i przesadnego poczucia odpowiedzialności czujesz. Duża część terapii poznawczo dla OCD uczy Państwu zdrowe i skuteczne sposoby reagowania na obsesyjnych myślach, bez uciekania się do kompulsywnych zachowań.

Cztery kroki do podboju Objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (OCD)

Psychiatra Jeffrey Schwartz, autor Blokada Mózgu: Free Yourself od zachowań obsesyjno-kompulsywnych, oferuje następujące cztery etapy postępowania z OCD:

    Relabel - uznają, że natrętne obsesyjne myśli i zachęca są wynikiem OCD. Na przykład, naucz się mówić: "Nie sądzę, lub czujesz, że moje ręce są brudne. Mam obsesję, że moje ręce są brudne." Albo: "Nie czuję, że mam potrzebę umyć ręce. Mam kompulsywne pragnienie, aby wykonać przymus mycia rąk".
    Ponowny przydział - Zrozum, że intensywność oraz intruzywności z myślą lub ponaglać jest spowodowane OCD, jest prawdopodobnie związane z równowagi biochemicznej w mózgu. Powiedz sobie: "To nie ja, to moja OCD", aby przypomnieć, że myśli OCD i apeluje nie są znaczące, ale są fałszywe komunikaty z mózgu.
    Przesunięcie - Prace wokół myśli OCD, koncentrując swoją uwagę na coś innego, co najmniej przez kilka minut. Czy innego zachowania. Powiedz sobie: "Jestem doświadcza objawów OCD. Muszę zrobić kolejny zachowanie."
    Rewaloryzować - Nie bierz myśl OCD w wartości nominalnej. Nie jest istotne samo w sobie. Powiedz sobie: "To tylko moja głupia obsesja. To nie ma znaczenia. To po prostu mój mózg. Nie trzeba zwracać uwagę na to." Pamiętaj: Nie można zrobić myśl odejdzie, ale nie musisz zwracać uwagę na to. Możesz nauczyć się iść do następnej zachowania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwspolnotagloriapark juniorzakrzow manager ekstraklasa